Meškutės liemenė

0
639

WP_000270 Buvo toks labai gražus laikas, kai buvau meškutė.

Tai šilta, tai šalta… Daug meškutiškų rūbų neturėjau, o kai nusimezgiau šią liemenę – nebelabai ir reikėjo. Lengvai apsirengiama, lengva, labai šilta. Tinkama ir nesilaukiant. Mano labai mylima ir dabar, tik ją jau dėviu su plonyčiu odiniu dirželiu-virvele.

WP_000278_medium2

Mezgiau sudėjusi du siūlus -Drops Alpaca Boucle ir kažkokią Lana Mohair pusvilnę, seniai seniai pirktą eiliniame prekybcentryje. Drops siūlų sunaudojau 350 m. (125 g.). Virbalus rinkausi gana plonus tokiems siūlams – 5,5 mm., todėl mezginys gavosi tankus.

Modelis pats paprasčiausias, o iš tokių siūlų ir numezgamas labai greitai. Pasimatuojam, kokio pločio liemenės norėtumėm ties klubais, pasiskaičiuojam, kiek akių reikia uždėti. Mezgam kelis centimetrus – 2 geros, 2 blogos, tada lygiuoju iki pažastų. Labai patogu, nes šią liemenę galima matuotis mezgant (tiesa, reikėtų nepamiršti, kad, po skalbimo ir džiovinimo ištempiant, liemenė padidės). Atsiskaičiuojam, kad liktų pakankamas plotis nugaroje ir formuojame skyles rankoms. Jei priekyje liks mažai akių, nereikia pergyventi – primegsite ilgesnį kraštuką. Taigi, mezgam iki viršaus, sujungiame pečius. Ant virbalų su valu surenkame akis išilgai per priekio kairįjį atlapą, kaklą ir dešinįjį atlapą. Mezgam 2 geros, 2 blogos kol… Kol pasiekiam norimą ilgį. 😀

WP_000287_medium2

Šio tipo liemenė geriau per didelė nei per maža. Jei gavosi mažoka – dar ne viskas prarasta. Mezginį praskalavus vonelėje su plovikliu vilnai ir nusausinus rankšluosčiais, jį galima ištempti ant kilimo+rankšluosčio ar minkšto vaikų žaidimų kilimėlio, sutvirtinti adatėlėmis ir palikti išdžiūti.

WP_000268_medium2

Ką kitą kartą daryčiau kitaip? Megzčiau didesniais virbalais ir daug didesnį priekio atvartą. 🙂

WP_000265_medium2

*p.s. Pastebėjau, kad nuotraukose laikau priekį ranka, bet taip yra tik dėl vėjo – paprastai dėviu liemenę su dirželiu, ar tiesiog laisvais atvartais. Nuotraukos darytos Nidoje, vieną labai vėjuotą rugpjūčio dieną. Matyt, saugojau mažąjį A., kad nesušaltų. 😀

Ankstesnis įrašasGuodžiantys sumuštiniai su kalakutiena
Kitas įrašasGeriausias stumdukas pradedančiajam vaikščiotojui. Atnaujinta informacija.

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here