Mane kažkodėl traukia prie žemės.

Ta prasme, labai mėgstu vaikščioti be šlepečių ir sėdėti ant grindų.  😀

Apie šlepetes kitą kartą. Šiandien – apie daiktus, padedančius patogiai įsikurti ant grindų. Dūkstant su mažyliu, susirinkus svečiams… Apie grindų pagalves! Ne, ne sėdmaišius, – anie per daug pakelti nuo žemės,  dideli ir kieti (dėl specialaus užpildo).  Aš apie pagalves – minkštas, žemas, kurias galima sukrauti vieną ant kitos ir patalpinti kampe. Be abejo, dar ir praktiškas – tinkamas vaikams tampyti po grindis, mėtyti ir intensyviai trinti sėdimosiomis/nugaromis/(o gal net ir) galvomis.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Tokioms pagalvėms pasirinkau poliesterinę (berods, taip vadinasi) virvę. Į vidų įkišau apvalią pagalvę, pasiūtą iš senų trikotažinių marškinėlių ir prikimštą silikoninio kamšalo. Buvau nustebinta poliesterinės virvės spalvų pasirinkimu. Įvairiausi atspalviai, kuriuos galima pritaikyti tiek minimalistiniame interjere, tiek spalvingame vaikų kambaryje.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Konkrečiau, vienai pagalvei sunaudojau:

 • ~200 m. 6mm poliesterinės/poliamidinės virvės;
 • 1 L dydžio vyriškus trikotažinius marškinėlius;
 • ~600 g. silikoninio kamšalo.
 • Taip pat prireikė: 10 mm vąšelio, siūlų, adatos, žirklių, siuvimo mašinos.

Vidinei pagalvei iš senų maršinėlių juosmeninės dalies iškirpau du lygius skritulius – didžiausiu galimu spinduliu. Kraštus apsiuvau siuvimo mašina. Pasilikau angą silikonui sukimšti, ją vėliau užsiuvau rankomis. Pildant pagalvę kamšalu, svarbu suformuoti pagalvės formą – daugiau kimšti pagalvės kraštus ir tik pabaigoje – vidurį. Taip galima šiek tiek apgauti netaisyklingą marškinėlių trikotažo tempimąsi į skirtingas puses.

Jei sunku rasti reikiamo atspalvio marškinėlius, užsukite į audinių parduotuves ir pasidairykite tampraus audinio atraižų. Neradusi smėlio spalvos marškinėlių, būtent taip ir padariau.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Išorinis pagalvės užvalkalas nertas paprasčiausiu žemu stulpeliu. Nėriau labai laisvai. Viršutinė ir apatinė dalys neriamos taip pat, tik apatinė dalis paliekama be paskutinių trijų (arba dviejų – atsižvelgiant į virvės likutį) eilučių. Tikrai nieko sudėtingo – elementaru visiems, kas kada nors yra laikęs vąšelį rankose. Na, mažiau kalbų, daugiau schemų.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Galbūt aiškiau šitaip:

 1. 8 į magiškąją kilpą;
 2. 2 x 1 – po du į vieną;
 3. 1 x 1 – po vieną į kiekvieną;
 4. 2 x 1;
 5. 1 x 1;
 6. [2 x 1, 1 x 1];
 7. 1 x 1;
 8. [2 x 1, 1 x 1, 1 x 1]
 9. 1 x 1;
 10. 1 x 1;
 11. [2 x 1, 1 x 1, 1 x 1, 1 x 1]
 12. 1 x 1; <<Apatinės dalies pabaiga>>
 13. 1 x 1;
 14. 1 x 1.

O jei ir taip neaišku, tai būtinai susisiekit arba pasidalinkit neaiškumais komentaruose. Bandysiu dar kaip nors.  😀

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Kadangi išardyti ir vėl sunerti abi dalis trunka kelias minutes, negaišau laiko ir neįsiuvau užtrauktuko.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURESTadam. Ypač praktiška interjero detalė.

Ankstesnis įrašasKaip mes močiutes sveikinom
Kitas įrašas10 nuorodų su užduotėlėmis vaikams. Nemokamai!

8 KOMENTARAI

 1. Porolonas (ar kitas pasirinktas kamšalas) pirmiau sukemšamas į pasiūtą pagalvę. Tam aš naudoju vyriškus L dydžio trikotažinius marškinėlius arba tampraus audinio atraižas. Va tada ši pagalvė dedama tarp dviejų dalių ir jos suneriamos. 🙂 Apatinė dalis yra šiek tiek mažesnė – be poros ar trejų eilučių (žr. schemą). 🙂

  • Nebeužmetinėti. Jis pakankamai platus gaunasi ir taip. 🙂 O jeigu norisi dar platesnio, tai, manau, galima ta pačia seka: po paskutinio platinimo lygiai nunerti tris eilutes ir tada po du į kas penktą. 🙂

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here