Norėjau kažko įdomesnio Mažojo A. krikštynoms. Kažko, kas iš bėdos galėtų atstoti viršutinį rūbą vėsiu oru ir nebūtų per šiltas, jei visgi būtų karšta.

Papaišiau įsivaizdavimą, parodžiau Mr. M., gavau pritarimą ir pradėjau.

Pirmiausia, išsimatavau reikiamą spindulį – nuo kaklo vidurio iki riešo. Matuojama ištiesus ranką. Taip pat, pamatavau, kokio pločio reikia apykaklei. Tuomet, smeigiam smeigtuką į skylute metre (arba paprašom metro pradžią palaikyti pagalbininkų) ir brėžiam pusę apskritimo. Aš norėjau, kad nugara būtų ilgesnė, todėl centimetru padidinau spindulį ir padariau perėjimą. Tame pačiame brėžinyje Mr. M. (jo ranka tikslesnė) nubrėžė priekio atvartą.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Visas iškarpas pasidariau iš pirmojo pabraižymo. Nugaros detalės pusė – kerpama iš sulenkto audinio. Pilna priekio detalė bei iškarpos apsiuvams ir apykaklei.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Kirpau iš lino, kur nebuvo gerosios ar blogosios pusės, todėl audinio sunaudojau tikrai nedaug (gal 0,5 m., 92 dydžiui). Reikalinga: viena nugaros detalė, dvi priekio, du priekio apykaklės apsiuvai, vienas nugarinės dalies kaklo apsiuvas, bei keturios apykaklės detalės.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Apykaklei: po dvi dalis susiuvau tarpusavyje (po dvi kraštines, suformuojančias laisvąjį kampą), iškarpiau „dantukais“, kad siūlė laisviau jaustųsi ir išverčiau į gerąją pusę.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Apsiuvo kraštą tiesiog palenkiau vieną kartą. Jis blogojoje pusėje – nesimato, puikiai laikosi ir po skalbimo. Tuomet dariau sumuštinį, kur į viršų žiūri: geroji viršutinės priekio dalies pusė, geroji apykaklės pusė, blogoji apsiuvo pusė.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Susiuvau, atlenkiau apsiuvo detalę atgal, išlyginau ir persiuvau paprasta siūle PO apykakle. Siuvant tokio tipo apykaklę persiūti galima ir per jos viršų, bet aš nenorėjau, kad ji būtų prisispaudusi.

Tuomet, prisiuvau vidinius apsiuvus prie kitų dalių. Šonines siūles padariau kaip patalynei – susiuvau suglaudusi blogąsias detalių puses, išverčiau į blogąją pusę ir dar kartą persiuvau, paslėpdama audinio kraštą.

Neturėjau laiko ieškoti tinkamos spalvos apkantavimo juostelės, todėl kraštą paprasčiausiai apsiuvau palenkusi du kartus.

Prisiuvau peršviečiamas spaudes prie abiejų priekio detalių. Ir tadaaam!.. 😉

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Po plovimo nebepavyko taip gražiai išlyginti, bet jei ir būtų pavykę… Atrodo, kad šis audinys glamžosi net nuo žvilgsnio. 😀

Mūsiškis paprastas, bazinis variantas, bet vietos fantazijai – į valias. Galima kraštą apsiūti atlasine apkantavimo juostele ar prisiūti nėrinuką. Galima apykaklę išsiuvinėti… gal net karoliukais. 😉

DSC_1716

Jeigu norite tokį pasiūti, bet aprašymas neaiškus – būtinai kreipkitės, papasakosiu detaliau. 😉

Ankstesnis įrašasArdžiau
Kitas įrašasNetikėtai skanus rabarbarų pyragas

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here