Su vaikais kelionėje. Idėjos ir naudingos nuorodos

1
890

Mūsų kelionės automobiliu primena linksmuosius kalnelius. Na, kartais būna labai gerai ir viskas cool, o kartais – 2 valandos nepertraukiamo zyzimo siaubo.

Kol mano sūnus buvo mažytis, kelionės automobiliu nebuvo labai varginančios. Taip, aš sėdėdavau gale, šalia vaiko, bet jis visą laiką miegodavo. Vėliau, kai tapo gudresnis, pradėjo iš manęs vis ko nors reikalauti. Vyras apkaltino mane, kad „trukdau vaikui miegoti“ (suprask, matydamas mane, jis nori bendrauti) ir persodino į priekinę keleivio vietą. Pasiteisino – vaikas užmigdavo žymiai greičiau. Kai suėjo metukai, prasidėjo didžiausios problemos, ypač, važiuojant tamsoje. Man yra tekę salone persėsti į galą važiuojant autostrada, dainuoti dainas nuo Ukmergės iki Panevėžio… Šiuo metu su Mažuoju A. susitarti sunku. Turiu krepšį žaislų ir vis paduodu naują kas 10 minučių. Laukiu nesulaukiu, kada galėsiu jį sudominti knygelėmis ar užduotėlėmis, nes, manau, kuo vyresnis vaikas, tuo turiningesnė jam gali būti kelionė. Tikiu, kad tinkamai jai pasiruošus – ne tik bus nebaisu keliauti, bet ir vaikas kelionės lauks su nekantrumu.

Draugė pasidžiaugė, kad kartu su visa šeima vyks slidinėti. Kelionė automobiliu. Visi labai laukia, tik reikia pasiruošti, kuo užimti vaikus. Vaikai – dvi mergaitės – pirmokė ir darželinukė. Pervertusi savo lobynus Pinterest ir dar šiek tiek paskaitinėjusi, susidariau sąrašą man patikusių idėjų, kuriomis, be abejo, pasinaudosiu ir pati, kai mažylis paaugs. Tikiuosi, pravers ir Jums.


Žinoma, pradėsiu nuo basic‘ų:

*Audio knygos, muzikiniai kompaktai, karaoke;

Jeigu automobilyje yra grotuvas, naudokitės muzikiniu fonu! Nuo pirmųjų dienų mažyliui patinkanti muzika gali išgelbėti kelionę. Vyresniems vaikams, jau mokantiems dainelių, šaunu būtų pasirūpinti tų dainelių karaokė versija. Audio knygos – taip pat labai puiki pramoga vyresniems. Mažesniem – galite įrašyti savo pasakojamą istoriją. Jūsų balsas jiems patiks! Taip taip, galite patys sekti pasaką mašinoje, tik tai jau šiek tiek vargina, o jei dar ilga kelionė priešakyje…

*Užkandžiai, gėrimas;

Gėrimas – visada. Užkandžiai geriau tik ilgoms kelionėms.

*Planšetinis kompiuteris/telefonas

Tai yra lengviausias ir užtikrintas kelias. Ramios kelionės garantas. Vis tik, patarčiau juo naudotis tik ekstra atveju, kai jau nepadeda niekas kitas. Kodėl? Apie priežastis rašo psichologai, akių gydytojai… Nemanau, kad verta kartotis. Ilgoje kelionėje, veiklų paįvairinimui, tai gali būti puiki pramoga. Tuomet turėtumėte susitarti tikslų laiką, kiek vaikas galės žaisti. Juk sutinkate, kad jam kur kas naudingiau būtų žiūrėti pro langą ir rinkti įspūdžius, nei spoksoti į ekraną visos kelionės metu.


Smagios kelioninės pramogos vaikams:

 • Žemėlapio sekimas.
  • Puikus būdas priversti vaiką pažvelgti pro langą ir domėtis aplinka. Atspausdinkite žemėlapį, jame pažymėkite miestus ar įsimintinas vietas, kurias pravažiuosite kelionės metu. Punktyrine linija pažymėkite maršrutą. Duokite vaikui žymeklį ir kelionės metu pasakokite jam, kurioje vietoje esate, kur važiuosite toliau. Tegul vaikas suranda žemėlapyje tą vietą ir pažymi jau nuvažiuotą maršrutą.
 • Bingo.
  • Tai „bilietai“, kuriuos išsitraukia keleiviai. Kamuoliukai šiame žaidime – pravažiuojantys ar pravažiuojami objektai. Susitarkite, kuria kryptimi važiuojantys automobiliai bus jūsų „kamuoliukai“ ir žymėkite jų spalvas savo lape. Arba, sekite kokias transporto priemones aplenkiate ar kokius kelyje esančius objektus pravažiuojate (pvz. šviesoforas, viadukas, tiltas). Žaidimas gali užsitęsti labai ilgai, traukiant vis naujus bilietus. Bilietais reikės pasirūpinti iš anksto, jų pavyzdžių galima rasti ir/ar nemokamai atsispausdinti čia, čia ir čia.
 • Užduočių knygelės. Gali būti personalizuotos.
  • Nespręstos užduotys, galvosūkiai. Rekomenduotinos tik lygiame kelyje ir esant šviesiam paros metui. Jūs pažįstate savo vaiką ir žinote, kas jam padarys didesnį įspūdį ir sukels susidomėjimą – ar naujos leidyklų knygutės, ar personalizuota, tik jiems „susegta“, užduočių knygelė. Leidyklų knygelės gana brangios, tačiau, su jomis viskas paprasta – knygyne išsirinkti ir vaikui parodyti tik kelionės metu. Prie personalizuotos knygelės teks padirbėti, bet išlaidas patirsite tik spausdinimui.
  • Visų pirma, paruoškite viršelį. Pavadinkite, pavyzdžiui, „Austėjos užduočių knyga“, uždėkite Austėjos (Jūsų vaiko) nuotrauką ant viršelio. Turinį pasirinkite pagal vaiko pomėgius. Gal patinka sujungti taškus? Labirintai? Spalvinimas pagal skaičius? O gal vaikas turi savo mėgstamus veikėjus? Paieškokite užduotėlių su jais. Internete gausu užduočių ir puslapių spalvinimui, kuriuos galima atsispausdinti nemokamai – nemažą sąrašą jau esu įkėlusi čia. Viską susekite į segtuvą ir turėsite personalizuotą kelionės knygą. Galite sugalvoti egzaminų, prizų, papildomų užduočių už stropumą ir pan.
 • Interviu/pokalbis
  • Tai puiki galimybė geriau pažinti savo vaiką. Šią idėją, kartu su klausimų pavyzdžiais (anglų kalba), radau čia. Idėja paprasta – išsirenkate ar ištraukiate (vaikas ištraukia) klausimą ir pradedate pokalbį. Pavyzdžiui: “Mieliau gyventum ten, kur visada labai karšta, ar ten, kur visada šalta?” Išgirskite vaiko atsakymą, pasakykite, ką galvojate Jūs!
  • Taip pat pokalbį galite pradėti paprašydami vaiko išvardinti labiausiai jam patinkančius dalykus. Pavyzdžiui, tris mėgstamiausias spalvas, du mėgstamiausius vaisius ir kt.. Paprašykite juos išdėstyti nuo mažiau iki labiausiai patinkančių. Šiam žaidimui pasiruošimo nereikia, taigi, jau žinote idėją, galbūt kelionės metu atsiras proga ją išbandyti.
 • Žaidimas “Apie ką aš galvoju?”
  • Keliaujant su mažais vaikais, tai gali būti jūsų giminaičiai ar pažįstami / maistas / vieta. Vienas keleivis sugalvoja konkretų jūsų pasirinktą objektą. Na, jei spėliojate giminaičius, tarkime, kad tai “dėdė Pranas”. Kiti keleiviai klausinėja klausimų, į kuriuos atsakymai gali būti tik “taip” arba “ne”. Pavyzdžiui, ar tas žmogus buvo atvykęs pas mus per Kalėdas? Ir panašiai. Tai labai panašu į televizijoje rodytą žaidimą “Taip ir ne”, tačiau paprastesnis variantas, pritaikytas mažiesiems.
 • Naujas filmukas/knyga/žaislas
  • Na, komentarų čia gal ir nereikia. Gal jūsų vaikas svajojo apie kažkokį naują žaislą? Tegul jis tampa kelionės palydovu.

Kelios idėjos palengvinančios labai labai ilgas keliones:

 1. Pasiruoškite plastikinę dėžutę šiukšlėms ir polietileninius maišelius. Juos galėsite keisti kiekvieną kartą, sustojus pasivaikščioti.
 2. Susikomplektuokite vienkartinių indų rinkinius, jei tektų valgyti automobilyje ar pakelės aikštelėje.
 3. Naudokite ant priekinės sėdynės pakabinamas “kišenėles” ar “siurbtukais” prie stiklo pritvirtinamus krepšelius svarbiausiems daiktams.

Čia sąrašas idėjų, rastų internete. O ką veikiate Jūs? 😉

Ankstesnis įrašasKristės šeimos meniu planas savaitei (7)
Kitas įrašasKristės šeimos meniu planas savaitei (8)

1 komentaras

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here