Prieš porą savaičių tariau Mr. M.: „Padaryk vaikui šviesos staliuką.“. Jis atsakė kažką panašaus į: „be problemų“ ir pradėjom ieškoti informacijos.

Na, pradėti gal reikėtų nuo to, kad mane labai „įskaudino“ parduodamų šviesos staliukų kainos. Pigiausią radau už 90 EUR ir ši kaina man pasirodė… KOSMINĖ. Pagalvojau, kad pametėsiu Mr. M. idėją naujam projektui, jis pasuks galvą ir turėsim naujos veiklos mažajam. Ypač tai aktualu, tokiomis dienomis, kaip šiandien – dirbu iš namų, todėl kiekviena minutė be naujai dvimečio išmoktų žodžių „mama, žiūrėk“, yra labai svarbi.

Aišku, esu gera žmona, todėl pati peržiūrėjau, ką pinteresto mamos-blogerės jau yra sugalvojusios. Pora straipsnių ir viskas tapo labai aišku. Pirminiam pabandymui darom paprastąjį variantą, o jei pasiteisins, darysim turbo-mega piešimo staliuką su integruota šviečiančia dalimi. Pastarasis variantas, nors ir žymiai funkcionalesnis, galiausiai finansiškai „išeina į“ tą pačią sumą, kaip ir pirktinis šviesos staliukas. Atidedam pavasariui.

Paprastasis variantas, kurį padarėm per penkias minutes (tikrai nemeluoju, tik tiek užtruko sukonstravimas), kainuoja labai pigiai. Na, lyginant su pirktiniu staliuku.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Reikia:

  • Skaidraus plastiko dėžės su lygiu dangčiu arba dugnu. Apžiūrėjau dėžes, kuriose laikau audinius ir, deja, nė viena netiko. Teko pirkti naują už 6 eur.
  • Folijos. Reikia kelių metrų (priklausomai nuo dėžės dydžio). Tiesą sakant, ji netgi nėra būtina.
  • Paprasto balto/lekalinio/kepimo popieriaus.
  • Lempučių. Tinka led vienspalvės, Kalėdinės. Mes „žiūrėjom į ateitį“, arba, tiksliau, į pavasarinį turbo-mega staliuką ir nusipirkom spalvotų led lempučių juostą su nuotoliniu pulteliu. LABAI patogu.

Dėžę išklojame folija.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Jeigu nenorite patirti didesnių folijos sąnaudų, kol klojate foliją į dėžę, nepalikite nepanaudoto rulonėlio be priežiūros!!!

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Įmetame turimas lemputes (neklijuojam) ir laidą išvedame per išpjautą skylę. Na, arba kaip mes – per mažiausiai užsispaudžiantį dangčio kraštą.

Užklojame dėžę lekaliniu popieriumi (arba apklijuojame vidinę dangčio pusę paprastu baltu) ir uždengiame dangtį.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Apkerpam kraštus. Nenukerpam laido.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Jungiam.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Viskas.

90 EUR? 😀 Šis „staliukas“ (kurį, beje, galima be vargo išardyti ir komponentus naudoti pagal paskirtį, arba tiesiog visą pakišti po lova) mums kainavo 26 EUR. Ir tik todėl, kad pirkome lemputes už beveik 20 eur. 😀 Jeigu būtumėm naudoję savo turimas Kalėdines lemputes, būtų kainavęs: dėžė (6 eur) + pusmetris lekalinio popieriaus (0.4 eur) + folija (0.2 eur) = 6.6 eur. O jei turėtumėm ir dėžę???

Dėžių galima rasti JYSK, IKEA, Senukai ir netgi įprastuose supermarketuose. Mes pirkom iš Senukų internetu su 30 proc. nuolaida.

Lemputės, kaip jau minėjau, tinka belenkokios. Žinoma, būtų gerai, kad jos kuo mažiau kaistų. Kitu atveju reikėtų labai kontroliuoti staliuko veikimo laiką arba dėžėje pragręžti skylių ventiliacijai. Mes rinkomės spalvotas led girliandas. Vienas variantas buvo IKEA, kitas Senukuose. Pasirinkom Senukus, nes ten išsirinkom dėžę… 🙂 Tiesą sakant, tas pultelis su spalvų reguliavimu, netyčia patekęs į Mažojo A. rankas, tapo pačiu įdomiausiu objektu ir buvo kaipmat privatizuotas. Na, ką gali pasakyti mama, kai jos mažai kalbantis vaikas galiausiai aiškai ir raiškiai ištaria „ČIA MANO“? 😀

Lygiai tokių pačių lempučių galima nusipirkti ir Aliexpress. Aišku, pamačiau per vėlai. Mūsų lempučių juosta – 2m.. Tiesiai iš Kiniečių tokią galima įsigyti dvigubai pigiau. Ieškoti reikėtų „led rgb tape“ ir žiūrėti, kad būtų komplektuojama jau kartu su pulteliu ir kitais reikalingais priedais.

Kadangi dėžės dangtis turi bortelį, ant jo galima žaisti su biriais ir šlapiais „žaislais“. Man pasitarnavo kelerius metus spintelėje sandėliuoti spelta grūdai. 🙂

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

Smagių atradimų vaikams!

*ps. ar tik man vienai taip? Kai jau, atrodo, reikėtų džiaugtis vaiko gebėjimu žaisti savarankiškai, darosi vis įdomiau ir įdomiau žaisti kartu su juo. 😀

Ankstesnis įrašasOverloko sulaukus. Siuviniai vaikams. Pirma dalis
Kitas įrašasOverloko sulaukus. Siuviniai vaikams. Antra dalis

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here