Aš Sinngle. Aš audiniaholikė.

Audiniaholizmas – siuvėjų-mėgėjų tarpe dažnai sutinkama liga, kuri pasireiškia chronišku lankymusi audinių parduotuvėse ir pastoviu medžiagų atsargų pildymu.

Dažnai ligonį galima atpažinti pagal skleidžiamus garsus glostant audinį ir plačią šypseną pakeliui iš parduotuvės.

Lengva audiniaholizmo forma – reguliarus lankymasis parduotuvėse, tačiau audinių, laukiančių savo valandos, ne daugiau 10 m.. Kiekviena nauja medžiaga aptariama internetinėse pokalbių grupėse/įkeliama į instagramą/pademonstruojama vyrui („Bet tai Tu palieeeesk!“).

Vidutinė forma – kai audinių eilėje susikaupia >10m. Šioje stadijoje audinių demonstravimosi jau vengiama, nes diskomfortą kelia blaiviai mąstančių žmonių pastebėjimai, „kad gal per daug“, „kada Tu spėsi“ ir pan..

Sunki stadija – kai tenka skubėti namo iš audinių parduotuvės, nes reikia pasitikti kurjerį, pristatantį internetinėje parduotuvėje įsigytas medžiagas. Dažnai šioje stadijoje nauji audiniai jau nebedemonstruojami vyrui, o nuo jo slepiami.

Liga rečiau pasireiškia profesionalių siuvėjų tarpe, nes į audinių naudojimą jos žiūri racionaliau ir labiau apgalvotai, be to, dažnai siuva, todėl nejaučia poreikio kompensuoti siuvimo džiaugsmo trūkumo audinių pirkimu.

Audiniaholikės dažnai savo priklausomybę bando pateisinti:

  • Važiavau siūlo, bet, kad jau nuvažiavau, tai užsipirkau ir audinių.
  • Užsisakiau daugiau, kad sutaupyčiau siuntimo išlaidas.
  • Pritrūkau rib’o ir užmačiau nuolaidą ir pan.

Bet gal tai nėra taip blogai?

Aš manau, kad blogai tada, kai tai pavirsta sunkia forma. Na, ta, kai susikaupusios audinių atsargos jau niekur nebetelpa ir vietoje to džiaugsmo, kurį turėjo teikti, sukelia sąžinės priekaištus. Kitais atvejais tai:

Jeigu būtų galima pasirašyti prašymą, kad manęs neįleistų į audinių parduotuves, kol nesusiūsiu visų turimų atsargų, aš pasirašyčiau. Ir tada nepirkčiau audinių…

Neee.. Greičiausiai pradanginčiau ar paslėpčiau atsargas ir pirkčiau dar. 😀 😛

Manau, aš jau artėju prie sunkios formos. Oh, well…

Ankstesnis įrašasMilijono pakalikų armija
Kitas įrašasČia gal… tunika?

2 KOMENTARAI

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here